Görgün: Kendi kanatlarımızla ‘Hürkuş’ olacağız

Görgün, Yenimahalle, OSTİM havacılık ve savunma şirketleri temsilcileri ve OSTİM Sanayii Bölgesi temsilcileriyle Sektörel İstişare Toplantısı’nda bir araya geldi.

Türkiye’nin savunma sanayii ürünleriyle hem güvenlik güçlerine hem de uluslararası alanda dost ve müttefik ülkelere başarıyla hizmet edip destek verdiğini söyleyen Görgün, “Dünyada sıcak temasın olduğu bölgelere baktığınızda, sahada sürpriz etkisi oluşturan, bununla beraber hasımlara fırsat vermeyecek teknolojileri oluşturmanın önemini görüyoruz. Bunun için de biz savunma sanayii eko sisteminde başkanlığımızın koordinasyonunda, tüm ana ve alt yüklenicilerimiz, KOBİ’lerimiz, STK’larımız, kümelenmelerimizle birlikte çok sıkı ve koordineli bir şekilde hizalanarak çalışmamız gerektiğinin farkındayız” diye konuştu.

180 ülkeye ihracat

Özellikle savunma sanayii anlamında başkalarının kanatlarıyla uçma gibi bir durumun söz konusu olamayacağını ifade eden Görgün, “Biz kendi kanatlarımızla ‘Hürkuş’ olacağız. Özellikle son 20 yılda da Sayın Cumhurbaşkanımızın savunma sanayine verdiği büyük destek, bizlerde oluşturduğu sinerji ve motivasyonla işte bugün 180’in üzerinde ülkeye, 230’un üzerinde farklı ürün ihraç edebilen ve her ortam için kara, deniz ve hava için platformlar ve bu platformlar üzerinde kullanılan faydalı yükleri, sensörleri, silahları üretebilen bir sanayiye sahip olduk” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x